تبلیغات
اخبار دنیای کامپیوتر و اینترنت-پویان گنجی پور - وزیر ارتباطات: از شهریورماه اینترنت ملی، جایگزین اینترنت جهانی در كشور می شود

وزیر ارتباطات: از شهریورماه اینترنت ملی، جایگزین اینترنت جهانی در كشور می شود

وزیر ارتباطات با بیان اینكه "از ابتدای شهریور ماه سال جاری، اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی در كشور می شود"، خاطرنشان كرد "با اجرای اینترنت ملی مباحثی چون امنیت و حفظ اطلاعات در درون كشور نیز تحقق می یابد."

رضا تقی پور در حاشیه نشست هم اندیشی و راهبردی طرح ملی خرید اعتباری (میزان) در مركز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما، در خصوص شبكه اینترنت ملی گفت: "طبق برنامه ریزی زمانبندی شده چارچوب كلی این شبكه تعیین شده است و طراحی مفهومی آن نیز به پایان رسیده است."

وی ادامه داد: اجرای جزئی این شبكه نیز در شهریور ماه سال گذشته صورت گرفت همچنین در حال حاضر بسیاری از دستگاه های دولتی برای برقراری ارتباط بین دفاتر خود از اینترنت ملی استفاده می‌كنند و همچنین برخی از مدارس نیز از اینترنت ملی استفاده می‌كنند.

وی افزود تاكنون به كاربران خانگی اینترنت ملی ارائه نمی شد و شاید به این دلیل برای مردم ملموس نبوده است اما از ابتدای شهریور امسال اینترنت ملی جایگزین شبكه اینترنت جهانی خواهد شد. وی در ادامه گفت، هم‌اكنون متقاضیان اینترنت ملی (اینترانت كشوری) می‌توانند برای اخذ این سرویس به مخابرات‌ استانی مراجعه نمایند.

وزیر ارتباطات در ادامه تأكید كرد: از شهریور سال جاری نیز شركت های ارائه دهند سرویس های اینترنت تنها می توانند اینترنت ملی یا همان اینترانت كشوری را ارائه دهند.

به گفته وی این شبكه طبق پیش بینی‌ها ظرف دو یا سه سال آینده به شكل مطلوب خواهد رسید.

تقی پور افزود: با اجرای این شبكه اینترنت و سرویس های متنوع اینترنتی ارزان قیمت در اختیار مردم قرار می گیرد. همچنین مباحثی چون امنیت و حفظ اطلاعات در درون كشور نیز با اجرای اینترنت ملی تحقق می یابد.

این مقام دولت دهم، پایدار كردن شبكه اینترنت ملی و استفاده از اطلاعات ذخیره شده در آینده را از دیگر مزیت های آن دانست.
منبع خبر :http://itna.ir/vdcdfk0f.yt05z6a22y.htmlتاریخ : شنبه 3 اردیبهشت 1390 | 07:31 ب.ظ | نویسنده : پویان گنجی پور | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.