تبلیغات
اخبار دنیای کامپیوتر و اینترنت-پویان گنجی پور - مقایسه کشورها در آزادی های اینترنتی + جایگاه ایران
براساس گزارش جدید منتشر شده مشخص شد كه شمار افرادی كه در جهان به اینترنت دسترسی دارند طی پنج سال گذشته دو برابر شده و به بیش از دو میلیارد نفر رسیده است.

به گزارش الف به نقل از اكونومیست و پایگاه اینترنتی " اینكوائیر"، براساس گزارش جدید از سوی " freeom house" یك اندیشكده آمریكایی كه در امور آزادی های اینترنتی و مدنی فعالیت می كند، بسیاری از دولتها با قوانین و سركوب‌ها به افزایش دسترسی مردم به اینترنت پاسخ داده‌اند.

در این گزارش اعلام شد كه آزادی های برخی از كشورها در امور اینترنتی در مقایسه با سالهای گذشته كمتر و محدودیت های اینترنتی در آن كشورها بسیار بیشتر شده است.

در این گزارش عنوان شد كه دسترسی به شبكه‌های اجتماعی در تشدید فعالیت‌های مخالفان در سراسر جهان عرب تاثیر بسزایی داشته است. همچنین در برخی كشورها از جمله گرجستان و استونی آزادی‌های اینترنتی در حال حاضر بیشتر از دو سال گذشته است.

در این گزارش همچنین اعلام شد كه آزادی‌های اینترنتی در جهان در حال كاهش است و نسبت به حملات سایبری و همچنین سانسور مطالب در اینترنت هشدار داده شده است.

در این گزارش كشورهایی كه آزادی اینترنتی در آنها كامل وجود دارد نمره بین 0 تا 30، كشورهایی كه آزادی اینترنتی نسبتا وجود دارد 31 تا 60 و كشورهایی كه آزادی اینترنتی بسیار كمی در آنها وجود دارد 61 تا 100 نمره گرفته اند. در این آمار جایگاه چین 83 و ایران 89 عنوان شده است.

تاریخ : دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 | 04:56 ق.ظ | نویسنده : پویان گنجی پور | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.