تبلیغات
اخبار دنیای کامپیوتر و اینترنت-پویان گنجی پور - فیسبوک، ۱,۲۲۲ صفحه از اطلاعات شخصی کاربران را ذخیره کرده است
آیا تاکنون از خود پرسیده اید که شبکه اجتماعی فیسبوک تا چه میزان اطلاعات شخصی و فعالیت های آنلاین شما را در بانک های اطلاعاتی خود ذخیره کرده است؟!

“ماکس اشکریمز” دانشجوی حقوق که یک اتریشی ساکن وین می باشد، بسیار مشتاق شده بود تا جواب این سوال را پیدا کند. بنابراین طی درخواستی از کمپانی فیسبوک خواست تا یک نسخه از تمامی اطلاعاتی که طی این مدت در رابطه با او جمع آوری شده است، برایش ارسال شود.

لازم به ذکر است بدلیل وجود دفتر بین المللی فیسبوک در شهر دوبلین ایرلند، کاربران اروپایی فیسبوک حق چنین درخواستی را دارند.

به گزارش وین بتا به نقل از TNW، پس از چندین ماه انتظار، سرانجام فیسبوک به درخواست ماکس پاسخ مثبت داد و برای او یک CD شامل تعداد ۱,۲۲۲ صفحه اطلاعات به فرمت PDF ارسال کرد. در این اطلاعات جزئی ترین فعالیت های آنلاین او وجود داشت.

فیسبوک دقیقاً مختصات جغرافیایی و زمانی که ماکس از آنجا به نوشتن می پرداخته را می دانست. فیسبوک حتی می دانست که لیزا دوست مارکس در چه تاریخ و مکانی از طریق یک گوشی آیفون با او عکس یادگاری گرفته است.

فیسبوک تمام پیغام ها و اطلاعاتی که ماکس آنها را مدتها پیش حذف کرده بود را نیز در بانک خود ذخیره داشت.

فیلم ویدیویی که در سایت یوتیوب قرار داده شده است، واکنش ماکس پس از آنکه متوجه می شود فیسبوک تا چه اندازه از اطلاعات شخصی او آگاه است را نشان می دهد.تاریخ : پنجشنبه 24 آذر 1390 | 07:57 ب.ظ | نویسنده : پویان گنجی پور | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.