تبلیغات
اخبار دنیای کامپیوتر و اینترنت-پویان گنجی پور - مغزمتفکر google کیست؟

مغزمتفکر بخش جستجوی گوگل و خدماتی نظیر سرویس خبری گوگل، کتاب، تصاویر،نقشه، گوگل earth، تولبار گوگل، گوگل دسکتاپ، گوگل health، آزمایشگاههایگوگل و هر چیزی که در گوگل به جستجو مربوط میشود، در حقیقت توسط این خانمیعنی ماریسا مایر مدیریت و برنامه ریزی شده است.ملکه گوگل

 در پروفایلش در صفحه مدیران گوگل نوشته شده است که وی در سال 1999 به عنوان اولین زن مهندس در این شرکت مشغول به کار شده و از همان زمان هم امور مربوط به وب سرور و رابطه ای کاربری گوگل را مدیریت می کرده است.

 

 تلاش هایش منجر به ارائه و گسترش خدمات گوگل به بیش از 100 زبان شده وبیش از 100 ویژگی، ابزار، خدمات، سرویسها، محصولات و پروژه ها را در گوگل ارائه و مدیریت کرده است؛ در زمینه رابطهای کاربری و هوش مصنوعی کلی پتنتو امتیاز تجاری ثبت شده دارد.

 

 در حال حاضر هم استاد بیش از 3000 دانشجو در دانشگاه استانفورد در امور مربوط به برنامه نویسی کامپیوتر و مهندسی نرم افزار است.

 

از سوی مجله نیوزویک به عنوان یکی از 10 شخصیت آینده ساز در حوزه فناوری اطلاعات معرفی شده، و مجله فورچون هم او را جز 50 زن جوان و مهم در آینده قلم داد کرده؛ مجله بیزینس ویک او را کارخانه ایده پردازی گوگل لقب داده است

تاریخ : شنبه 25 آذر 1391 | 01:14 ق.ظ | نویسنده : پویان گنجی پور | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.